5 września – XXIII niedziela zwykła

Msza i spotkanie z dziećmi

Dziś podczas Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź w otwarciu na Boże błogosławieństwo rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy świętej spotkanie z przedstawicielami KPP w Mińsku Mazowieckim w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
• Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Spotkanie organizacyjne

Zapraszam wszystkich rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę (12 września) Msza święta o godz. 12:15.

Zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy

W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka do puszek ofiar na Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy. W przyszłą niedzielę po Mszach będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – bł. Ignacego Kłopotowskiego, po Mszy modlitwa przez wstawiennictwo bł. Ignacego i błogosławieństwo jego relikwii, w środę – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7:00 i 17:30. Tradycyjnie po Mszach świętych błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Tego dnia przypada uroczystość odpustowa w naszej macierzystej parafii.

Beatyfikacja

W przyszłą niedzielę beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcam do duchowego i modlitewnego włączenia się w przeżywanie tego wydarzenia tak ważnego dla naszej metropolii i Ojczyzny.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Sebastian Dominik KOZIEŁ – kawaler z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim
i Natalia PAROL – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga.

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zebranie mieszkańców

Jutro 6 września o godz. 18:30 w salce przy plebanii zebranie mieszkańców Wólki Mińskiej w sprawie podziału funduszu sołeckiego.