5 NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LUTY 2023

Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

Dziękuję

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Panu Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim osobom (dzieciom, młodzieży i starszym), które pomagały przy rozbieraniu dekoracji świątecznej. Serdeczne Bóg zapłać!

Adoracja

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Imieniny Bpa Romualda Kamińskiego

We wtorek przypada dzień imienin Pasterza naszej Diecezji Warszawsko – Praskiej Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym dostojnym Solenizancie aby w zdrowiu i pokoju prowadził nas drogą zbawienia.

Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

Światowy Dzień Chorych

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą otoczmy wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

Zbiórka dla ministrantów

W sobotę zapraszam ministrantów na zbiórkę o godz. 9:00.

Msza przygotowująca do I Komunii Św.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Zbiórka na chorych objętych opieką Caritas

Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

Koncert Organowy

Koncert Organowy oraz Koncert Chóru odbędzie się w naszej świątyni w niedzielę, 19 lutego o godz. 18:00. Koncert odbędzie się pod kierownictwem Jakuba PLASY, organisty Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie. Więcej informacji na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam.

Życzenia

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.