5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 MARCA 2023

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

• Dziękuję drogim Parafianom za liczny udział w tych rekolekcjach
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • p. Michałowi KOWALCZYKOWI, Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na budowę kościoła mieszkańcom Karoliny z ul. Kamiennej, Koszykowej, Głównej, Wąskiej, Pogodnej, Północnej i Zacisznej, Familijnej, Piaskowej, Zdrojowej; mieszkańcom Wólki Mińskiej.
    Bardzo Dziękuję ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar. Jest jeszcze jedna wolna lista z ul. Chabrowej, Dębowej i Grabowej. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w przeprowadzeniu tej pierwszej w tym roku zbiórki. Lista jest do odebrania po Mszy świętej w zakrystii bądź w tygodniu w kancelarii.

Msza przygotowująca do I Komunii św.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Nabożeństwa

W okresie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństwa. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Droga Krzyżowa

W piątek (31 marca) odbędzie się Droga Krzyżowa z naszej parafii do parafii MB Jasnogórskiej w Królewcu. Początek o godz. 18:00 naszym kościele, a zakończenie Mszą Świętą w Królewcu (tę Mszę św. będę odprawiał w intencji wszystkich Parafian). Po Drodze Krzyżowej będzie podstawiony autokar przy kościele w Królewcu dla uczestników Drogi Krzyżowej, a po zakończeniu Mszy Świętej odwiezie uczestników Drogi Krzyżowej pod nasz kościół.

I sobota miesiąca

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę wyjątkowo (ze względu na spowiedź w Hucie Mińskiej) od godz. 12:00.

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie można nabyć palmy przed każdą Mszą świętą, a ofiary z ich sprzedaży przeznaczymy na budowę ołtarzy. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa palm.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście będą również przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym.