5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 MAJA 2023

Piąta niedziela Wielkanocy

Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców Dzieci pierwszokomunijnych.
  • Ali i p. Ewie za przygotowanie dekoracji na miesiąc maj.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

I niedziela miesiąca

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Uroczystość św. Stanisława

Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Próba przed I Komunią św.

We wtorek o godz. 18:30 odbędzie się trzecia próba przed I Komunią świętą. Na próbę GENERALNĄ zapraszam w czwartek na godz. 18:30. Pierwsza spowiedź odbędzie się w piątek od godz. 16:00.

Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

Nabożeństwa majowe

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18:00.

Uroczystość I Komunii świętej

W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii i o ich rodzinach. Bardzo serdecznie proszę aby osoby, które nie są spokrewnione z dziećmi pierwszokomunijnymi uczestniczyły we Mszach św. poza tą uroczystością.

Zapowiedzi przedślubne

Paweł ZAGÓRSKI, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra BINKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.