5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 KWIETNIA 2024

Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • za udział w Uroczystości odpustowej i wszelką pomoc przy jej organizacji,
  • p. Magdzie i p. Martynie i ich rodzinom, dziękuję p. Ali,
  • państwu Iwonie i Przemkowi GAWRYŚ, którzy wczoraj mieli ślub za udekorowanie Kościoła na Uroczystość odpustową i na dzisiejszą niedzielę
  • p. Andrzejowi Świętochowskiemu i p. Tomkowi Augustyniakowi za pielęgnację tuj na terenie kościoła
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy czwartek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • za ofiary przekazane na budowę ołtarzy: Mieszkańcom Wólki Mińskiej z Osiedla na ul. Koszykowej.
  • ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania tych ofiar.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Pierwsza próba przed I Komunią świętą

W poniedziałek o godz. 18:00 odbędzie się pierwsza próba przed I Komunią świętą.

Nabożeństwa majowe

Od środy, 1 maja zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej na godz. 18:00.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny

W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze święte zapraszamy o godz. 9:00, 11:00 i o godz. 17:00. W piątek z racji na uroczystość nie obowiązuje post. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

Wspominamy św. Floriana

W sobotę wspominamy św. Floriana – patrona strażaków, pamiętajmy o nich w modlitwie powierzając wstawiennictwu tego Świętego wszystkich strażaków a zwłaszcza druhów z OSP w Dłużce.

Odwiedziny chorych

Tego dnia od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

Pierwsza niedziela miesiąca

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Lektury Tygodnika

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Nasz wielki kapitał” – Polska kojarzy się na świecie ze św. Janem Pawłem II, który wpłynął na losy świata. Czy potrafimy to wykorzystać? – mówi dr. Dariusz Karłowicz w rozmowie z Barbarą Stefańską.

Zapowiedzi przedślubne

Piotr GRUBA, kawaler z par. św. Trójcy w Wiśniewie i Milena KOWALCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.