NIEDZIELA ŚW. RODZINY 31 GRUDNIA 2023

Dzisiaj przeżywamy święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszam na nabożeństwo dziękczynno –błagalne o godz. 16:30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum za mijający czas. Za odśpiewanie tego hymnu można zyskać odpust zupełny.

W styczniu z racji na kolędę Msza św. w tygodniu będzie o godz. 7:00.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże

Postarajmy się jutrzejszy dzień, Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada też uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!). Ten dzień to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot w naszej Parafii odbędzie się jutro po Mszy św. o godz. 11:00. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Pierwszy piątek i pierwsza sobota

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę z racji na wizytę duszpasterską nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nie odwiedzę również chorych z posługą sakramentalną. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić pół godziny przed każdą Mszą św.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Podobnie jak w latach poprzednich przed Mszą będzie można nabyć w torebkach kredę i kadzidło – ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy w części na budowę ołtarzy a także na fundusz służby liturgicznej. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na Misje.

Wizyta duszpasterska

02.01 – Wtorek godz. 15:30 Wólka Mińska: ul. Bratnia, Wiosenna, ul. Mazowiecka nr parzyste
03.01 – Środa godz. 15:30 Wólka Mińska: ul. Brzozowa, Wspólna, Boczna, Krótka, Prosta, Tęczowa
04.01 – Czwartek godz. 15:30 Karolina: ul. Główna od nr 40 do nr 67 i 74 po obydwu stronach
05.01 – Piątek godz. 15:30 Karolina: ul. Zdrojowa od nr 1 do nr 47 (do skrzyżowania dróg) po obydwu stronach
06.01 – Sobota Objawienie Pańskie:
od godz. 12:30 – Wólka Mińska, ul. Koszykowa od kościoła do nr 15
od godz. 18:00 – ul. Kamienna, Karolina ul. Koszykowa od Karoliny w stronę kościoła
07.01 – Niedziela godz. 14:30 Karolina, ul. Północna

Program całej kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.  Jest również na naszej stronie internetowej.

Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które podwoziły kapłana po kolędzie w minionym tygodniu, dziękuję za wszelkie przejawy troski, dziękuję również za ofiary złożone przy okazji tej wizyty. Jednocześnie bardzo proszę by na ten tydzień zgłosiły się osoby, które przyjadą po kapłana na plebanię 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.