5 maja – III niedziela Wielkanocy

Majówki

W naszej polskiej tradycji w maju podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe podobnie jak w  latach ubiegłych są bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00. We wtorki nie będzie Mszy świętej rano, przez miesiąc maj. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach otrzymują naklejki o treści Maryjnej.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej,
  • dziękuję Panom: Robertowi Kalinowskiemu, Marianowi Klimkowi, Robertowi Zapertemu, Przemysławowi Kruszewskiemu, Piotrowi Krusiewiczowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • w imieniu pana Artura, jego rodziny i własnym, składam bardzo serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy w minioną niedzielę ofiarami do puszek przyszli z pomocą w jego leczeniu. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

I Komunia Święta

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 9:00 uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii i o ich rodzinach. Bardzo serdecznie proszę aby osoby, które nie są spokrewnione z dziećmi I komunijnymi uczestniczyły we mszach poza godz. 9:00.

Spotkania

We wtorek 7 maja, po nabożeństwie majowym, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I rocznicy Komunii Świętej i ich rodziców. W sobotę 11 maja po nabożeństwie majowym spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę – św. Stanisława bp i męczennika, głównego patrona Polski.

Zbiórka na seminarium

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na seminarium duchowne w naszej diecezji.