5 kwietnia – niedziela Męki Pańskiej

Transmisje online w Wielkim Tygodniu

Porządek transmisji nabożeństw w Triduum Paschalne:

• Wielki Czwartek – o godz. 18:00,
  • Wielki Piątek – o godz. 18:00,
  • Wielka Sobota – o godz. 19:00,
  • Niedziela, Rezurekcja – o godz. 6:00,

Ze względu na konieczność uczestnictwa w liturgii wielkotygodniowej większej liczby asysty przy ołtarzu, prosimy o łączność duchową i uczestnictwo w nabożeństwach nadawanych na żywo na naszym Facebooku.

Adoracja w kościele

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła:
– w ciemnicy w piątek od godz. 9:00 do 21:30,
– przy grobie w sobotę od godz. 9:00 do 21:30.
Pamiętajmy aby nie przekraczać liczby pięciu osób jednocześnie przebywających w świątyni.

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół,
  • Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętej
    i Gorzkich Żali w niedzielę oraz Drogi Krzyżowej w piątek,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii.
    Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Wielki Post

Dobiega końca Wielki Post, który był czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy wyrzeczeń. Z powodu panującego stanu zagrożenia epidemiologicznego, w ostatnich tygodniach rozważaliśmy mękę Pańską podczas transmisji online w gronie rodzinnym. Nasza parafia zapewnia możliwość uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej o godz. 11:00 i Gorzkich Żali o godz. 16:30 za pośrednictwem transmisji internetowej poprzez Facebooka. Na naszej stronie internetowej dostępna jest instrukcja oraz link, umożliwiający nawiązanie połączenia. Dostęp jest wolny dla każdego. Nie ma konieczności posiadania konta na Facebooku. Jednocześnie przypominamy o obowiązującej w dalszym ciągu do odwołania dyspensie od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych.

Modlitwa różańcowa

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, w intencjach personelu medycznego, który służy pomocom chorym, oraz osób zagrożonych chorobą. Pamiętajmy w modlitwie również o zmarłych z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Sakrament pokuty

W środę 8 kwietnia od godz. 16:30 do 17:20 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Natomiast wieczorem o godz. 21:00 będzie transmisja adoracji Najświętszego Sakramentu jako duchowego przygotowania do Triduum Paschalnego.

Post ścisły

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. Powstrzymujemy się od spożywania posiłków mięsnych oraz ograniczamy liczbę posiłków do trzech, przy czym tylko jeden spożywamy do syta. Ofiarujmy tegoroczny post w intencji o zatrzymanie epidemii.

Błogosławieństwo pokarmów

8. W związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemiologicznego oraz wytycznymi Kurii biskupiej w tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele. Na stronie internetowej naszej diecezji znajduje się do pobrania rytuał błogosławieństwa pokarmów w domu.