4 sierpnia – XVIII niedziela zwykła

Sierpień

W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach pielgrzymujących pieszo do sanktuarium Matki Bożej na Jasną Górę. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na sierpień.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Pawłowi Biernackiemu, Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!

Dożynki

W niedzielę 18 sierpnia odbędą się nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony – Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

Prace kamieniarskie

Od wtorku rozpoczynają się prace kamieniarskie, proszę panie o pomoc polegającą na przygotowaniu obiadów dla panów, którzy będą układać granit. Obiady będą potrzebne od wtorku do piątku dla sześciu mężczyzn. Osoby, które zechciałyby przygotować obiady zapraszam po Mszy do zakrystii w celu ustalenia poszczególnych dni.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – święto Przemienienie Pańskie, w czwartek – św. Dominika, w piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w sobotę – św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Kamil SUCHECKI – kawaler z parafii św. Wojciecha w Wiązownie
i Monika ZAGÓRSKA – panna z parafii tutejszej zapowiedź pierwsza

Rafał GAŁĄZKA – kawaler z parafii tutejszej
i Aleksandra LISIŃSKA – panna z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Pszczółkach zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Trwa czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.