4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2023

Niedziela Dobrego Pasterza

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

Dziękuję

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę, dziękuję za liczny udział na Uroczystości odpustowej i wszelką pomoc przy jej organizacji, dziękuję Magdzie i Martynie i ich rodzinom, dziękuję p. Ali za udekorowanie Kościoła
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy czwartek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Robertowi ZAPERTEMU i Przemkowi KRUSZEWSKIEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Nabożeństwa majowe

Od jutra, 1 maja zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej na godz. 18:00.

Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

W środę będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze święte zapraszamy o godz. 9:00, 11:00 i o godz. 17:00.

Św. Floriana

W czwartek wspominamy św. Floriana – patrona strażaków, pamiętajmy o nich w modlitwie powierzając wstawiennictwu tego Świętego wszystkich strażaków a zwłaszcza druhów z OSP w Dłużce.

I piątek i sobota miesiąca

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek godz. 17:30 Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam wszystkich do udziału i ofiarowania Komunii Świętej za zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Próba przed I Komunią świętą

W piątek o godz. 18:30 odbędzie się druga próba przed I Komunią świętą.

Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

W sobotę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

I niedziela miesiąca

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Zapowiedzi przedślubne

Paweł ZAGÓRSKI, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra BINKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I