4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 KWIETNIA 2024

W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

Dziękuję

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Msza św. przygotowująca dzieci do Rocznicy I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Uroczystość Świętego Wojciecha

We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

Święto Świętego Marka Ewangelisty

W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

Uroczystość Matki Bożej Dobrej Rady

W piątek w naszej Parafii przypada Uroczystość Matki Bożej Dobrej Rady. Jest to wielkie wydarzenie dla Parafii. Są to takie imieniny, na które Matka Boża serdecznie nas wszystkich zaprasza. Tego dnia można zyskać odpust zupełny. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i o godz. 18:00. Wieczornej Mszy św. z procesją Eucharystyczną będzie przewodniczył ks. Jacek TUREK, proboszcz z Parafii bł. Męczenników Podlaskich w Tłuszczu i były misjonarz w Sierra Leone. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie wszystkie grupy parafialne.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Dni Otwarte

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim serdecznie zapraszają uczniów klas ósmych szkół podstawowych wraz z opiekunami na Dni Otwarte, które odbędą się w środę, 26 kwietnia, w godz. od 12:00 do 14:15 oraz w czwartek, 27 kwietnia, w godz. od 12:00 do 14:15. Więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

Lektury Tygodnika

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Pięcioksiąg odczytany na nowo” – Czym charakteryzuje się nowy przekład Tory? – odpowiada jego autor ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Zapowiedzi przedślubne

Piotr GRUBA, kawaler z par. św. Trójcy w Wiśniewie i Milena KOWALCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.