33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 LISTOPADA 2022

Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek z ok. dnia solidarności z Kościołem prześladowanym

Bardzo dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę,
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Intencje mszalne na 2023 r.

Od dzisiejszej niedzieli otwieramy nową księgę intencji na rok 2023. Osoby, które chcą zamówić intencje rocznicowe, urodzinowe, dziękczynne czy jubileuszowe to serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu w liturgii w środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy męczennicy. Po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo bł. Karoliny i błogosławieństwo relikwiami.

Wypominki

Przez cały listopad podczas modlitwy wiernych we Mszy Świętej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. W naszej wspólnocie parafialnej jest to 14 rocznica ustanowienia parafii. Pamiętajmy o wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarami przyczyniają się do budowy naszego kościoła.

Ofiary na Seminarium Duchowne

Za tydzień będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne. Ofiarodawcom składam już teraz serdeczne Bóg zapłać!

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.