32 NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LISTOPADA 2022

Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

Bardzo dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę,
  • Mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

I niedziela miesiąca

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Wypominki

Przez cały listopad podczas modlitwy wiernych we Mszy Świętej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

Zmiana

Od listopada wtorkowe Msze Święte są odprawiane o godz. 7:00.

Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

Dyspensa

Z racji przypadającego w piątek święta narodowego ks. Biskup Diecezji udziela dyspensy od postu.

Spotkanie dla ministrantów

Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9:00.

Intencje na rok 2023

Od przyszłej niedzieli, 13 listopada otwieramy nową księgę intencji na rok 2023. Osoby, które chcą zamówić intencje rocznicowe, urodzinowe, dziękczynne czy jubileuszowe to serdecznie zapraszam.

Zbiórka do puszek

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z ok. dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

Odszedł od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mirosława GRABARCZYKA, l. 60 z Dłużki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywaja w pokoju wiecznym na wieki wieków, Amen.