31 października – XXI niedziela zwykła

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Paniom: Teresie Dudek, Alinie Makos, Danucie Klimek, Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu, Robertowi Kalinowskiemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Danucie i Tadeuszowi Przysowa z Dłużki za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę kościoła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego ul. Krasickiego, Paruzela. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Wypominki

Po Mszach świętych można zgłaszać zmarłych, za których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co umarli.

Wszystko o Prymasie Tysiąclecia

Można jeszcze nabyć książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” – wydanie specjalne z okazji beatyfikacji, w promocyjnej cenie 10 zł zamiast 14,99 zł, oraz ostatnie egzemplarze kalendarza ściennego na rok 2022 w cenie 5 zł. Są również do nabycia kalendarze ścienne, dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na renowację ołtarza w kościele w Rybienku Leśnym. Jest to forma cegiełki – pomocy na renowację, 10 zł.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – Msze święte: o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. O godz. 16:00 Nieszpory za zmarłych i procesja w kościele połączona z wypominkami za zmarłych. Drugiego listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 7:00 i 17:00. O godz. 16:00 Nieszpory za zmarłych i procesja w kościele z wypominkami za zmarłych. W czwartek – św. Karola Boromeusza bp. Z racji I piątku i I soboty miesiąca, o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii Świętej za zmarłych. W I sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach. Przez cały listopad podczas modlitwy wiernych we Mszy świętej będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach, aby zyskać dla polecanych w tej modlitwie odpust zupełny. Przez cały rok w I piątki miesiąca będziemy polecać zmarłych polecanych w wypominkach Miłosierdziu Bożemu we Mszy świętej. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Od listopada wtorkowe Msze święte będą o godz. 7:00.

Msza pogrzebowa

W czwartek, 4 listopada, w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 10:30 odbędzie się Msza pogrzebowa za † ks. Waldemara Krasnego. Wieloletniego misjonarza na Madagaskarze. Podczas urlopu zawsze znajdował czas na modlitwę w naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o śp. księdzu Waldemarze.