31 maja – niedziela Zesłania Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. Wierni, którzy dziś w kościele uczestniczą we Mszy świętej i odśpiewają hymn: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź – zyskują odpust zupełny.

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu i Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętych, Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Kończymy Msze online

Dziś po raz ostatni była możliwość uczestniczenia we Mszy świętej o godz. 11:00 za pośrednictwem transmisji internetowej. Serdecznie zapraszam do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej w kościele.

Nabożeństwa czerwcowe

Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Będą odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej, czyli około o godz. 18:00. We wtorki po Mszy świętej o godz. 7:00, czyli około 7:30. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Modlitwa za kierowców

Dziś w naszej parafii modlimy się w intencji kierowców i po każdej Mszy świętej są poświęcane pojazdy.

Modlitwa różańcowa

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

Spotkanie dla rodziców

Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej na spotkanie w sobotę 6 czerwca po nabożeństwie w kościele.

Boże Ciało

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku, ze względu na trwający jeszcze stan epidemiczny i bezpieczeństwo uczestników nabożeństw procesja z Najświętszym Sakramentem odbędzie się wokół kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy figurze Matki Bożej na polowym ołtarzu, gdzie rozpoczęliśmy pierwsze Msze święte, drugi ołtarz przy wejściu do kancelarii, trzeci w narożniku kościoła przy lesie, czwarty ołtarz przy figurze Św. Jana Pawła II w nawiązaniu do 100 rocznicy urodzin papieża. Bardzo serdecznie proszę sołtysów i wszystkich chętnych do pomocy w zorganizowaniu symbolicznych ołtarzy na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, (tzw. drugi dzień Zielonych Świąt), tego dnia przypada również Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o Dzieciach. W środę – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – św. Bonifacego biskupa i męczennika. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy i procesja z racji I niedzieli miesiąca, zapraszam do udziału wszystkie grupy parafialne. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych.