30 sierpnia – XXII niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Darii i Marcinowi Michalakom, którzy zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Rozpoczęcie roku szkolnego

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź w otwarciu na Boże błogosławieństwo rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy świętej nie będzie w tym roku spotkania z przedstawicielami KPP w Mińsku Maz. w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” z powodu ryzyka związanego z epidemią.

Modlitwa różańcowa

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – bł. Bronisławy, tego dnia przypada również 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej tragicznej wojny, w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego papieża i Dr. Kościoła. Z racji I piątku miesiąca, o godz. 16:30, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. Z racji ślubu w I sobotę wyjątkowo nie będzie możliwości spowiedzi, natomiast w sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek ofiar na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.