30 maja – niedziela Najświętszej Trójcy

Boże Ciało

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku, ze względu na trwający jeszcze stan epidemiczny i bezpieczeństwo uczestników nabożeństw, oraz wskazania Biskupa Ordynariusza procesja z Najświętszym Sakramentem odbędzie się wokół kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy figurze Matki Bożej na polowym ołtarzu, gdzie rozpoczęliśmy pierwsze Msze święte, drugi ołtarz przy wejściu do kancelarii, trzeci w narożniku kościoła przy lesie, czwarty ołtarz przy figurze św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie proszę sołtysów i wszystkich chętnych do pomocy w zorganizowaniu symbolicznych ołtarzy na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej będą śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy procesja wokół kościoła i poświęcenie wianków. Msza święta w Boże Ciało o godz. 9:00. Po południu nie ma Mszy.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Czerwcówki

Od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Będą odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej czyli około o godz. 18:00. We wtorki po Mszy świętej o godz. 7:00, czyli około 7:30. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Święcenie pojazdów

Przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych dziś modlimy się w intencji kierowców i po każdej Mszy świętej odbywa się poświęcenie pojazdów.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

W tym tygodniu w liturgii: jutro święto – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek – św. Justyna męczennika, tego dnia przypada również Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), w sobotę – św. Bonifacego biskupa i męczennika. W tym tygodniu I piątek miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. Wyjątkowo w I sobotę miesiąca z racji ślubu wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od godz. 16:00 do 17:00, Msza święta i Nieszpory o godz. 17:00. W sobotę o godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.