3 stycznia – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Trzech króli

W środę uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte: 9:00; 11:00; 17:00, po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Podobnie jak w latach ubiegłych przed Mszą będzie można nabyć w torebkach kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy zakupie przeznaczymy na budowę kościoła. Po Mszach będą zbierane do puszek ofiary na Misje.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • pewnej rodzinie z Karoliny za ofiarę 1000 zł przekazaną na uregulowanie należności za wykonanie ławek dębowych w nawie bocznej naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Niedziela Chrztu Pańskiego

W przyszłą niedzielę (Chrztu Pańskiego) kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, na swej Mszy otrzymają książeczki do nabożeństwa.

Błogosławieństwo rodzin i domostw

W związku z bardzo często stawianymi pytaniami o możliwość błogosławieństwa dla domu i domowników w tym trudnym czasie pandemii, zaciągając opinii księży dziekanów z naszego terenu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych naszej parafii, postanowiłem po uroczystości Objawienia Pańskiego, dać możliwość tym, którzy oczekują na modlitwę i błogosławieństwo spełnienie ich oczekiwań. Zachowując rygor przepisów sanitarnych, nie będę wchodził do żadnego domu, ale wszystkich, którzy pragną prosić o błogosławieństwo proszę o wyjście przed dom. Wspólnie z domownikami będziemy się modlić a po udzieleniu błogosławieństwa ksiądz uda się do kolejnych rodzin.

Porządek błogosławieństwa rodzin i domostw:

czwartek 7 I od godz. 9:00 Borek Miński
piątek 8 I od godz. 15:00 Karolina ul. Wąska, Pogodna, Główna od nr 1 do nr 67 i 74
Sobota 9 I od godz. 9:00 Karolina ul. Główna od nr 137 do nr 68 i 75 po obydwu stronach
niedziela 10 I od godz. 14:00 Karolina ul. Północna
przyszły poniedziałek 11 I od godz. 9:00 Dłużka od nr 1 do Brzózego
przyszły wtorek 12 I od godz. 15:00 Karolina i Mińsk Mazowiecki ul. Małaszczyckiej od ogródków działkowych po obydwu stronach.

Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po księdza na plebanię przed rozpoczęciem błogosławieństwa domów i rodzin.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia.