3 NIEDZIELA ZWYKŁA 21 STYCZNIA 2024

Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  • p. Andrzejowi Bazylowi za odśnieżenie parkingu przy kościele. Również Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim tym, którzy uczestniczyli w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pomoże to Polskim Misjonarzom, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).
  • wszystkim, których domy nawiedziłem. za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary, które są przeznaczone na budowę ołtarza. Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca.

Msza św. przygotowująca dzieci do ROCZNICY I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do ROCZNICY I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Dzień Babci

W dniu dzisiejszym przypada Dzień Babci, a jutro 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w czwartek, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę odbędzie się Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami na godz. 12:15.

Obchody Gminnego Dnia Seniora

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki serdecznie zaprasza na obchody Gminnego Dnia Seniora, połączonego z Inauguracją Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora. Impreza odbędzie się 23 stycznia o godzinie 15.00 w OSP Stojadła. Będą atrakcje i poczęstunek. Osobom niezmotoryzowanym zapewniamy transport. Szczegóły na ulotkach, plakatach oraz w gazecie ,,Dzwon Ziemi Mińskiej”.

Wizyta duszpasterska po terminie

Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, proszę o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Tygodnik idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. Polecam szczególnie artykuł pt. „Jak modlić się psalmami?” – Dlaczego psalmy są wyjątkową księgą Starego Testamentu i jak z niej korzystać – odpowiada ks. Jacek Stefański.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.