3 NIEDZIELA ADWENTU 17 GRUDNIA 2023

„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, Pan jest już blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.

Dziękuję :

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Msza św. przygotowująca dzieci do Rocznicy I Komunii św.

Msza św. przygotowująca dzieci do Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Modlitwa o chrześcijańskie życie rodzin

W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin.

Prośba o pomoc

Jutro o godz. 9:00 będą ustawiane choinki. Panów, którzy chcieli by pomóc w przeniesieniu i ustawieniu choinek w kościele to serdecznie zapraszam. Będzie to trwało kilka minut ale są bardzo ciężkie i potrzeba jest więcej osób. Z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Roraty

Zapraszam codziennie na Roraty, które są odprawiane o godz.: 7:00. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki. Przy ołtarzu jest pusty żłóbek. Zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka. Dzieciom, po Mszy św. będą rozdawane naklejki z wizerunkiem kolejnego świętego.

Opłatki i świece Caritas

Po każdej Mszy św. są rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na budowę naszych Ołtarzy. Są też do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 12 zł, duże w cenie 22 zł. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

Pomoc dla rodzin potrzebujących

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je Rodzinom potrzebującym w naszej parafii.

Ubieranie szopki

W czwartek o godz. 18:00 rozpocznie się ubieranie szopki. Serdecznie zapraszam ministrantów, lektorów, bielanki i wszystkie osoby chętne do pomocy.

Światełko Betlejemskie

W sobotę ostatnie Roraty. Tradycyjnie harcerze z XXI Drużyny ZHP z Hufca w Mińsku Mazowieckim przekażą naszej parafii światełko Betlejemskie. Wszystkich, którzy pragną mieć światełko Betlejemskie w swoim domu proszę o przyniesienie lampionów.

Zbiórka dla ministrantów

W sobotę zbiórka dla ministrantów odbędzie się bezpośrednio po roratach. Serdecznie zapraszam.

Msze św. w Wigilie

W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9:00 i o godz. 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. Wieczerzę wigilijną w gronie rodzinnym zacznijmy wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń.

Pasterka i Msze w święta

Tradycyjnie PASTERKA w wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) o godz. 22:00. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 9:00, 10:30 i o godz. 12:00. Wieczorem nie będzie Mszy świętej. Po Pasterce będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

Wizyta duszpasterska

Wizytę duszpasterską Rodzin naszej Parafii rozpocznę 27 grudnia. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest również na naszej stronie internetowej. Za tydzień sukcesywnie będę odczytywał porządek kolędy na cały tydzień. Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po kapłana na plebanię piętnaście minut przed rozpoczęciem kolędy.