3 NIEDZIELA ADWENTU 11 GRUDNIA 2022

Radujcie się

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego

Bardzo dziękuję

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę:
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Przygotowanie do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Na tej Mszy św. będą rozdawane medaliki. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Modlitwa o chrześcijańskie życie naszych rodzin

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zachęcam do wspólnej rodzinnej modlitwy w naszych domach.

Przygotowanie do rocznicy I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Wspomnienie

W tym tygodniu w liturgii we wtorek wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę a w środę św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

Opłatki

Od dzisiejszej niedzieli są rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na budowę bocznego Ołtarza, którego pracę rozpoczniemy na początku przyszłego roku.

Świece Caritas

Również dzisiaj są do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 10 zł, duże w cenie 20 zł. Jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to również dołączymy ją do budowy ołtarza. Bóg zapłać!

Roraty

Zapraszam serdecznie na Roraty, które są odprawiane w naszej świątyni o godz.: 7:00.

Dla rodzin w potrzebie

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w naszej parafii.

Zapowiedzi przedślubne

Tomasz STRUŚ – kawaler z parafii tutejszej i Sandra KOZŁOWSKA – panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim – zapowiedź II.