29 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 PAŹDZIERNIKA 2022

Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana Jezusa w Eucharystii.

Składam serdeczne podziękowania drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę,

• Mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  •  za ofiary przekazane na budowę Kościoła mieszkańcom: Karoliny z ul. Głównej, Koszykowej, Wąskiej, Pogodnej, Zacisznej, Północnej i Kamiennej; Mińska Mazowieckiego z ul. Kusocińskiego; Borku Mińskiego. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar. Są jeszcze dwie wolne listy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w przeprowadzeniu tej ostatniej w tym roku zbiórki. Listy są do odebrania po Mszy Świętej w zakrystii bądź w tygodniu w kancelarii. Moi drodzy! Czeka nas jeszcze urządzenie prezbiterium, bocznych ołtarzy i malowanie całego kościoła.

Rocznica

Dzisiaj przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Świętego Łukasza Ewangelisty

We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty.

Świętego Jana Pawła II

W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II.

Zbiórka

W sobotę, 22 października, zapraszam ministrantów na zbiórkę o godz. 9:00.

Niedziela Misyjna

Przyszłą niedzielę w Kościele będziemy obchodzili jako Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę dla wszystkich rodziców wraz z dziećmi klas III odbędzie się Msza święta o godz. 12:15 przygotowująca do I Komunii Świętej.

Nabożeństwa różańcowe

Na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE zapraszam codziennie około godz. 18:00. W październiku we wtorki nie ma Mszy świętej porannej. W każdy czwartek października modlimy się o świętość naszych rodzin. Za odmówienie jednej części Różańca w kościele bądź kaplicy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny.

Wypominki

Po Mszach świętych można zgłaszać zmarłych, za których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co odeszli.