29 marca – V niedziela Wielkiego Postu

• Osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół,
  • Panu Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętej i Gorzkich Żali w niedzielę, oraz Drogi Krzyżowej w piątek,
  • Panu: Marianowi Klimkowi, Włodkowi Żakowi, Przemkowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Wielki Post

Trwa Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. Z powodu panującego stanu epidemicznego wirusa COVID-19, zachęcam do rozważania męki Pańskiej Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w gronie rodzinnym. W trosce o zachowanie zdrowia Biskup Ordynariusz dekretem określił jak w zaistniałej sytuacji będzie sprawowana Niedziela Palmowa i Święte Triduum Paschalne. Proszę o zapoznanie się z dekretem biskupa Ordynariusza, który w całości jest dostępny w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Jest możliwość obejrzenia transmisji ze Mszy świętej w niedzielę o godz. 11:00 i Gorzkich Żali o godz. 16:30, w piątek Drogi Krzyżowej o godz. 18:30, poprzez Facebook na stronie internetowej jest instrukcja i link. Dostęp jest wolny dla każdego. Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, w intencjach personelu medycznego, który służy pomocą chorym, w intencjach osób zagrożonych chorobą. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Uczestnictwo we Mszy św.

Wielu parafian telefonicznie stawia mi pytanie dlaczego we Mszy świętej może uczestniczyć tylko pięć osób przy tak dużej powierzchni kościoła, gdy w małym autobusie może być dwadzieścia do trzydziestu osób, w marketach przebywają dziesiątki osób jednocześnie. Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania. Z przykrością również ja przyjąłem te wytyczne. Jestem zobowiązany przez władze państwowe i kościelne do zachowania tych wytycznych. Proszę o wyrozumiałość i uszanowanie pierwszeństwa w udziale we Mszach osób polecających intencje mszalne.

Jan Paweł II

W czwartek przypada 15 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II papieża. Jest to I czwartek kwietnia. Podczas Mszy świętej o godz. 17:30 będziemy modlić się o święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne w naszej Ojczyźnie. Na facebooku i na naszej stronie internetowej będzie udostępniona prezentacja: „Dziesięć przykazań Bożych naszego życia, słowami św. Jana Pawła II”. Z racji epidemii prezentacji nie będzie w kościele. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Z racji, że nie mogły odbyć się rekolekcje wielkopostne, w I piątek i sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 15:00 do 17:20. Bardzo proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa, by ilość osób w kościele nie przekraczała pięciu oraz zachowanie odległości 2 metrów pomiędzy osobami. Możliwość spowiedzi będzie również w przyszłym tygodniu o czym poinformuję w przyszłą niedzielę. Ze względów bezpieczeństwa nie odwiedzę chorych w domach z racji I soboty miesiąca.

Niedziela Palmowa

Dla osób, którym uda się uczestniczyć w Niedzielę Palmową we Mszy świętej, będą przygotowane palmy.