29 maja – niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

• Mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego
  • Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Nabożeństwa czerwcowe

We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe. Od środy rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, Będą odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej czyli około o godz. 18:00. We wtorki po Mszy świętej o godz. 7:00, czyli około 7:30. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Modlitwa za kierowców

Przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych dziś modlimy się w intencji kierowców i po każdej Mszy świętej odbywa się poświęcenie pojazdów.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

W sobotę 4 czerwca święcenia kapłańskie przyjmie diakon Radosław Chilimoniuk, który odbywał praktyki akolickie w naszej parafii. Niebawem rozpoczyna przygotowanie do święceń poprzez rekolekcje. Pamiętajmy o Nim w szczególny sposób w modlitwie. Diakon Radosław zaprasza parafian na uroczystość święceń. Zaproszenie jest umieszczone w tablicy ogłoszeń. Mszę świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi 26 czerwca o godz. 11:00.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę – św. Justyna męczennika, tego dnia przypada również Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, w piątek – św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W tym tygodniu I piątek i sobota o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa
za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. Wyjątkowo w pierwszy piątek o godz. 14:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej.