29 listopada – I niedziela Adwentu

Adwent

Rozpoczął się Adwent, czas który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas adwentu. Nasze parafialne Adwentowe przygotowanie do świąt (od 29 XI do 1 XII). Z powodu trwającej pandemii, w trosce o bezpieczeństwo, to duchowe przygotowanie do świąt poprowadzimy z księdzem Kamilem. Program jest dostępny na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń parafialnych.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
  • Paniom: Danucie Klimek i Teresie Rogala za przygotowanie pięknej dekoracji na czas Adwentu, bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Modlitwa

Biskup Ordynariusz zachęca wszystkich diecezjan do modlitewnego czuwania pomimo trudności z jakimi trzeba nam się mierzyć podczas tegorocznego Adwentu. Prosi również o modlitwę w intencji nowo mianowanego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji w osobie księdza Jacka Grzybowskiego.

Roraty

Od środy Roraty o godz. 7:00. Te ranne Msze niech uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Dzieci uczestniczące w Roratach codziennie będą otrzymywały naklejki adwentowe, można nabyć również lampiony dla najmłodszych, którzy będą modlić się w czasie rorat, oraz karty i różne ozdoby świąteczne . Przy ołtarzu jest żłóbek, zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Opłatki

Dziś po Mszy świętej o godz. 9:00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będą do nabycia po Mszach świętych od jutra, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przez budowę kościoła.

Świece Caritas

Już od dziś są do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 5 zł, duże w cenie 15 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Bóg zapłać!

Kalendarze

Są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2021 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je w ramach „Szlachetnej paczki”rodzinom potrzebującym. Jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Andrzeja Apostoła, w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Barbary. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. W I piątek i sobotę
nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Bardzo serdecznie proszę, aby spowiedź zaplanować na poniedziałek lub wtorek.