29 grudnia – niedziela Świętej Rodziny

Opłatek

Dziś o godz. 15:00 zapraszam członków kół różańcowych, lektorów, ministrantów, bielanki, sypaczki, Scholanki do kościoła na wspólny opłatek.

Koncert kolęd

Również dziś Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert „Kolędy a cappella i muzyka na cztery struny” o godz. 19:00 w Szkole Muzycznej. Wstęp wolny.

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • wszystkim, którzy przyszli z pomocą w przygotowaniu dekoracji bożonarodzeniowych w kościele i przed kościołem, serdeczne Bóg zapłać!
  • osobom, które zatroszczyły się i podwoziły księdza po kolędzie w minionym tygodniu, dziękuję: Panu Kamilowi Jankowskiemu, Pani Ewie Lejman, Panu Waldemarowi Filipiakowi, Pani Sylwi Filipiak, bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Koniec roku

We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 15:00 nabożeństwo dziękczynne przed Najświętszym Sakramentem. Około godz. 15:30 Msza święta dziękczynna na zakończenie roku. Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo we Mszy świętej i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

Nowy rok

W środę, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która rozpoczyna nowy rok kalendarzowy. Msze święte: 9:00; 11:00; 17:00 po Mszy o godz. 11:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wierni uczestniczący we Mszy świętej i recytujący bądź śpiewający w tym dniu hymn: “O Stworzycielu, Duchu, Przyjdź” zyskują odpust zupełny.

Trzech Króli

W przyszły poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Podobnie jak w latach poprzednich przed Mszą będzie można nabyć w torebkach kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy zakupie przeznaczymy na budowę kościoła. Po Mszach będą zbierane do puszek ofiary na Misje.

Kolęda

Rozpoczęła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Ofiary składane podczas kolędy przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie naszego kościoła.

Porządek kolędy:

• poniedziałek 30 XII od godz. 15:30 – Karolina ul. Kamienna, Wólka Mińska i Karolina ul. Koszykowa początek od osiedla do Karoliny
  • wtorek 31 XII od godz. 9:00 – Borek Miński
  • czwartek 2 I od godz. 15:30 – Karolina ul. Wąska, Pogodna, Główna od nr 1 do nr 34 po obydwu stronach
  • piątek 3 I od godz. 15:30 – Karolina ul. Główna od 40 do nr 67 i 74 po obydwu stronach
  • sobota 4 I od godz. 9:00 – Karolina ul. Główna od nr 137 do nr 69 i 84 po obydwu stronach
  • niedziela 5 I od godz. 14:00 – Karolina ul. Północna
  • w przyszły wtorek 7 I od godz. 15:30 – Karolina i Mińsk Maz. ul. Małaszczyckiej nr parzyste (od ogródków działkowych)

Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po księdza na plebanię pół godziny przed rozpoczęciem kolędy.

Zmiana

Do czasu zakończenia kolędy Msze święte w tygodniu będą o godz. 7:00, kancelaria parafialna będzie czynna po Mszach rannych.

I piątek i sobota

W I piątek o godz. 7:00 Msza święta za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Bardzo proszę o udział w tej Mszy i ofiarowanie Komunii świętej za zmarłych. Z racji kolędy nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i spowiedzi po południu. W I piątek i sobotę, nie odwiedzę również w styczniu chorych z posługą sakramentalną.