28 NIEDZIELA ZWYKŁA 9 PAŹDZIERNIKA 2022

Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

Składam serdeczne podziękowania drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę,:

• Mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny. Na stoliku przy wyjściu z Kościoła jest wyłożona listy dla chętnych do sprzątania. Można się zapisać.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę Kościoła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Sikorskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Msza dla dzieci

W dzisiejszą niedzielę dla wszystkich rodziców wraz z dziećmi klas III odbędzie się Msza Święta o godz. 12:15 przygotowująca do I Komunii Świętej.

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.

Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa

W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa.

Rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Nabożeństwa różańcowe

Na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE zapraszam codziennie około godz. 18:00. W październiku we wtorki nie ma Mszy świętej porannej. W każdy czwartek października modlimy się o świętość naszych rodzin. Za odmówienie jednej części Różańca w kościele bądź kaplicy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny.

Wypominki

Po Mszach świętych można zgłaszać zmarłych, za których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co umarli.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii bądź w tygodniu w kancelarii. Moi drodzy! Czeka nas jeszcze urządzenie prezbiterium, bocznych ołtarzy i malowanie całego kościoła.

Zapowiedzi przedślubne

Rafał – Kamil LUBKIEWICZ, kawaler i Milena SADO, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.