28 marca – niedziela Męki Pańskiej

Triduum Paschalne

Porządek nabożeństw w Triduum Paschalne:

• Wielki Czwartek – godz. 18:00
  • Wielki Piątek –  godz. 18:00
  • Wielka Sobota – godz. 19:00
  • Rezurekcja w niedziele – godz. 6:00

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w piątek od godz. 9:00 do 21:30; przy grobie w sobotę od godz. 9:00 do 21:30

Proszę, aby każdy znalazł czas na adorację (dorośli, dzieci, młodzież, ministranci, scholanki, sypaczki) – jest to wyraz naszej wiary w Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9:00 do godz. 12:00. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów – przeznaczymy na spłatę długów, powstałych przy budowie naszego kościoła. Będzie także przygotowana w buteleczkach woda poświęcona.

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższą środę (31 marca) proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu organiście i młodzieży ze scholi za przygotowanie czuwania w piątek, które duchowo przygotowało nas do zbliżających się świąt Wielkanocnych,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii.
  • Paniom, które się utrudziły przy wykonaniu palemek. Dziękuję również wszystkim, którzy kupując te przygotowane palmy wsparli budowę naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę kościoła mieszkańcom: Mińska Mazowieckiego z ul. Chabrowej, Dębowej, Grabowej – 2130 zł. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc dla rodzin

Dziś ostatni dzień przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego, można składać artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym. Jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Sakrament pokuty

W środę 31 marca od godz. 16:30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia.