28 listopada – I niedziela Adwentu

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Paniom: Teresie Dudek, Danucie Klimek za przygotowanie dekoracji na adwent, Panu Marianowi Klimkowi, za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Adwent

Rozpoczął się Adwent, czas który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas adwentu.

Rekolekcje adwentowe

Dziś rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje adwentowe (od 28 do 30 listopada), które poprowadzi Wicekanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej Ks. Dr Maciej Miętek. Szczegółowy program rekolekcji jest w tablicy ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej. Tradycyjnie podczas rekolekcji (w poniedziałek i we wtorek) nie będzie Mszy Roratnich. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w poniedziałek od godz. 11:00 proszę zgłaszać osoby chore po mszy w zakrystii.

Roraty

Od środy odprawiane będą Roraty o godz. 7:00. Te ranne Msze niech uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Przy ołtarzu jest żłóbek, zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Opłatki

Dziś po Mszy świętej o godz. 9:00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będą do nabycia od jutra po Mszach świętych, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych podczas budowy kościoła.

Świece Caritas

Wigilijne świece Caritas są do nabycia: małe w cenie 8 zł, duże w cenie 20 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Bóg zapłać!

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki”. Jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Pan przemówił

Klerycy III roku seminarium z kursu naszego kleryka Mateusza przygotowali sztukę „Pan przemówił”. Wyjazd na ten spektakl do Seminarium w środę 15 grudnia o godz. 16:00. Zainteresowanych wyjazdem zapraszam do zakrystii, ilość miejsc jest ograniczona ze względów sanitarnych.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła, w piątek – św. Franciszka Ksawerego, w sobotę – św. Barbary. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Z racji rekolekcji w I piątek i sobotę nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. W I piątek podczas rorat będziemy polecać we Mszy zmarłych polecanych w wypominkach.