28 lipca – XVII niedziela zwykła

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!

Chorągiew

Z inicjatywy naszych parafia mieszkających na terenie Mińska Mazowieckiego powstała inicjatywa ufundowania chorągwi. W najbliższym czasie będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na chorągiew od mieszkańców Mińska Mazowieckiego.

Sierpień

W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. W naszej ojczyźnie naznaczony przelaną krwią o wolność, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na sierpień. Obok na stoliku są wyłożone również listy na których możemy wyrazić wolę przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących wprowadzania deklaracji LGBT+. Nikomu nie powinno być obojętne demoralizowanie seksualne dzieci i kształtowanie ich postaw wbrew woli rodziców.

Odpust zupełny

W piątek (2 sierpnia) można zyskać odpust zupełny «Porcjunkuli» za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Pańskiej, wyznania wiary, trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i wykluczenie do jakiegokolwiek grzechu.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Marty, w środę – św. Ignacego z Loyoli, w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego bp i Dr Kościoła, jest to także 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z racji I piątku i I soboty miesiąca, o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z racji I niedzieli miesiąca – zapraszam do udziału wszystkie grupy parafialne.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Rafał GAŁĄZKA – kawaler z parafii tutejszej
i Aleksandra LISIŃSKA – panna z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Pszczółkach zapowiedź pierwsza

Kamil DŹWIGAŁA – kawaler z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim
i Anna ŻAK – panna z parafii tutejszej zapowiedź druga

Mateusz BARTNICKI – kawaler z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim
i Izabela BIELAK – panna z parafii tutejszej zapowiedź druga

Tobiasz KRĄŻAŁA – kawaler z parafii św. Wojciecha w Jeruzalu
i Dorota Agnieszka PYRZANOWSKA – panna z parafii tutejszej zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Trwa czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.