28 kwietnia – niedziela Miłosierdzia Bożego

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy czwartek (2 maja) proszę o pomoc w sprzątaniu Kkścioła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • dziękuję Państwu Małgosi Paszkowskiej, Urszuli, Marcie, Jakubowi Michalskim, Katarzynie, Adamowi Choszcz, Marianowi Klimkowi i Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję lektorom, ministrantom za profesjonalne i piękne przygotowanie liturgii sumy odpustowej, bielankom, sypaczkom, panu organiście oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji odpustu parafialnego. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka, możliwość adoracji Pana Jezusa. Za odmówienie koronki przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Bardzo proszę, aby każda rodzina wzięła udział w tym zawierzeniu się Bogu. Adoracja będzie do Mszy świętej wieczornej. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książeczki o Bożym Miłosierdziu, proszę aby w każdej rodzinie była ta książeczka i aby z niej czerpano inspirację do modlitwy o Boże Miłosierdzie. Ofiarę za książeczkę można wrzucić do koszyczka.

Dzieła charytatywne Caritas

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas.

Pomoc dla pana Artura

W dniu dzisiejszym, przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc w leczeniu naszego parafianina pana Artura.

Spotkanie dla grup

Zapraszam dziś na godz. 14:00 wszystkie grupy parafialne: koła różańcowe, lektorów, ministrantów, scholanki, sypaczki, bielanki do kaplicy na spotkanie świąteczne.

Nabożeństwa majowe

W naszej polskiej tradycji, w maju podczas nabożeństw, oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Od środy nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych będą bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00. We wtorki nie będzie Mszy świętych rano, przez miesiąc maj. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach będą otrzymywały naklejki o treści Maryjnej.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i Dr Kościoła, we wtorek – św. Wojciecha bp i męczennika, w czwartek – św. Atanazego bp i Dr Kościoła. Tego dnia jest dzień flagi. Dajmy świadectwo patriotyzmu wywieszając flagi narodowe. W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny głównej patronki Polski – Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 17:00, w sobotę – św. Floriana – patrona strażaków – pamiętajmy o nich w modlitwie powierzając wstawiennictwu św. Floriana wszystkich strażaków a zwłaszcza druhów z OSP w Dłużce. W tym tygodniu I piątek. Z racji uroczystości nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. O godz. 17:00 Msza Święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych, natomiast w I sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W I sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji I niedzieli miesiąca, zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.