28 czerwca – XIII niedziela zwykła

Msza prymicyjna

Dziś o godz. 17:00 Mszę świętą prymicją odprawi w naszej parafii tegoroczny neoprezbiter ks. Olgierd Filipowicz.

• rodzicom dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę dla parafii przekazaną na kontynuację budowy naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę kościoła mieszkańcom: Mińska Mazowieckiego ul. Sikorskiego, Wólki Mińskiej ul. Boczna, Bratnia, Brzozowa, Krótka, Mazowiecka, Prosta, Tęczowa, Wspólna, Olszowa, Cicha, Wiosenna, Koszykowa; Karoliny ul. Kamienna, Koszykowa, Główna, Wąska, Pogodna Północna; Karoliny ul. Familijna, Piaskowa, Zdrojowa. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.
  • Państwu Marzenie i Włodkowi Żakom z Wólki Mińskiej za ufundowanie dla naszej parafii marmurowej chrzcielnicy. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Nabożeństwa czerwcowe

We wtorek o godz. 7:30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe.

Modlitwa różańcowa

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

Rekrutacja

Księża Salezjanie wraz z gronem pedagogicznym Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A. Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim serdecznie zapraszają absolwentów szkoły podstawowej. Rekrutacja trwa do 10 lipca 2020r. Bliższe informacje są dostępne na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, taca z tego dnia jest przeznaczona na konserwację Bazyliki św. Piotra w Watykanie. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny nawiedzając katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą, w piątek – św. Tomasza Ap. W tym tygodniu I piątek miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi oraz Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W I sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji I niedzieli miesiąca, zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Damian WILK – kawaler z parafii tutejszej
i Aleksandra KOWALIK – panna z parafii tutejszej zapowiedź pierwsza

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.