27 września – XXVI niedziela zwykła

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Przemkowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Adriannie Skibie i Damianowi Rycielskiemu oraz Monice Jastrzębskiej i Wojciechowi Grzegrzułce, którzy zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Nabożeństwa różańcowe

Od czwartku rozpoczynają się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE – codziennie około godz. 18:00. W październiku nie będzie we wtorki Mszy świętej rano. W każdy czwartek października będziemy modlić się o świętość naszych rodzin. Dzieci codziennie będą otrzymywały fragment układanki różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele bądź kaplicy można zyskać odpust zupełny. Św. Jan Paweł II zachęcał do odmawiania różańca, niech zatem każdy z nas znajdzie czas w październiku różaniec.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w kancelarii.

Spotkanie

Zapraszam młodzież, która zadeklarowała chęć podjęcia formacji do Sakramentu Bierzmowania w środę 30 września po Mszy świętej. Młodzież otrzyma indeks i katechizm, proszę o wniesienie składki 10 zł.

Prośba

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Wacława męczennika, we wtorek – rocznica poświęcenia bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze, w  środę – św. Hieronima prezbitera i Doktora Kościoła, w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy Doktora Kościoła, w piątek – Świętych Aniołów Stróżów, w sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Z racji I piątku o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi, Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach, z racji ślubu wyjątkowo w I sobotę po południu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, adoracji i spowiedzi. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z racji I niedzieli miesiąca – zapraszam do udziału wszystkie grupy parafialne. Dziś decyzją władz diecezjalnych zbierane są ofiary do puszek na utrzymanie Grogu Pańskiego w Jerozolimie.