27 stycznia – III niedziela zwykła

Matki Bożej Gromnicznej

W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Podczas Mszy o godz. 17:30 obrzęd błogosławieństwa świec. Bardzo serdecznie proszę, aby gromnice zabezpieczyć okapnikiem (by woskiem nie zniszczyć ławek). Przed Mszą będzie możliwość zakupienia gromnic i ochronek na świece. Ten dzień przeżywany jest we wspólnocie Kościoła jako Dzień Życia Konsekrowanego.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Panu Andrzejowi Bazylowi za troskę i odśnieżenie terenu przy kościele, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Panom Marianowi Klimkowi i Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na opłacenie należności za ogrzewanie. Bardzo serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i pomoc ofiarodawcom.

Kolęda

Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Jeśli podczas zaplanowanej wizyty duszpasterskiej zdarzyło się, że jakaś rodzina była nieobecna, proszę o kontakt po Mszy świętej w celu ustalenia wizyty na wspólną rodzinną modlitwę i błogosławieństwo domu.

Podziękowanie

Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zatroszczyły się i podwoziły księdza po kolędzie w minionym tygodniu, dziękuję: Panu Dariuszowi Zagrabskiemu, Panu Marcinowi Ślązakowi, Panu Wojciechowi Rogali, Panu Zenonowi Duszczykowi, Panu Januszowi Królikowi, Panu Dariuszowi Komorkowi bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Kurs przedmałżeński

W piątek 15 lutego około godz. 18:00 w kaplicy rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapraszam narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą kilka razy w tygodniu, aby skrócić czas trwania kursu.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: w czwartek – św. Jana Bosko, w sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszam do udziału i komunii świętej za dusze zmarłych. W I sobotę o godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od jutra Msze święte będą o godz. 17:30, a we wtorki o godz. 7:00.

Zbiórka na rzecz zakonów klauzurowych

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na plakacie na tablicy ogłoszeń.