27 marca – IV niedziela Wielkiego Postu

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • scholi za przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej,

Wielki Post

Trwa Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie rozważamy mękę Pańską podczas nabożeństw: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00, Gorzkie Żale
w niedziele o godz. 16:30.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Droga Krzyżowa

W piątek 8 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa z parafii MB Jasnogórskiej w Królewcu do naszej parafii. Początek o godz. 18:00 w Królewcu, a zakończenie Mszą święta w naszym kościele.

W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca, o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, zapraszam do udziału i komunii świętej za dusze zmarłych. W I sobotę o godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Tomasz JARZĘBSKI – kawaler z parafii św. Trójcy w Latowiczu
i Elwira URBAN – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.