27 lutego – VIII niedziela zwykła

• Mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na opłacenie należności za ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy prawie 2000 zł. Niestety rachunek za gaz do ogrzewania kościoła za styczeń i luty wyniósł 8500 zł. Dlatego raz jeszcze bardzo serdecznie proszę o pomoc w przyszłą niedzielę taca będzie również przeznaczona na ten cel. Dziękuję również za materialne wsparcie przekazane dla kleryków z Madagaskaru.

Wielki Post

W tym tygodniu 2 marca jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia zachowujemy post ścisły – tzn. ograniczamy liczbę spożywanych posiłków do trzech w tym jeden tylko może być do syta oraz nie spożywamy pokarmów mięsnych. Ofiarujmy ten post w intencji o pokój na Ukrainie i w świecie oraz o zaprzestanie prześladowań chrześcijan. Od Środy Popielcowej modlimy się przez tydzień o Trzeźwość Narodu. Przy wyjściu z kościoła będzie wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie będziemy rozważać Mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00, czyli po Mszy
świętej, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. Msze święte w Środę Popielcową o godz. 7:00 i 17:30.

Nabożeństwa stacyjne

Z racji wielu zagrożeń dla Kościoła i Ojczyzny, w naszym dekanacie, w soboty przez Wielki Post będzie możliwość włączenia się w szczególną modlitwę w ramach kościołów stacyjnych. Szczegółowy program tych nabożeństw jest dostępny w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcam do czynnego udziału w tych nabożeństwach.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: w piątek – święto św. Kazimierza, jest to dzień imienin bp seniora Kazimierza Romaniuka i 40 rocznica święceń biskupich. W sobotę o godz. 16:00 w Seminarium Duchownym na Tarchominie nasz kleryk Mateusz Kowalski
otrzyma posługę lektoratu. Bardzo serdecznie proszę o modlitwę w Jego intencji. Z racji I piątku o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii Świętej za zmarłych. W sobotę nie odwiedzę chorych w domach, z posługą sakramentalną odwiedzę chorych podczas rekolekcji w poniedziałek 14 marca. W I sobotę nie będzie również wystawienia Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Nasze Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w II niedzielę Wielkiego Postu i zakończą się we wtorek (13 – 15 marca). Poprowadzi je Ks. Dariusz Mikołajczyk SDB – Przełożony Wspólnoty Salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim. Program rekolekcji jest wywieszony w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy

Decyzją Episkopatu dziś i w Środę Popielcową po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka darów rzeczowych (tylko nowych rzeczy) w ramach pomocy Caritas dla uchodźców z Ukrainy.