26 stycznia – III niedziela zwykła

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • osobom, które zatroszczyły się i podwoziły księdza po kolędzie w minionym tygodniu, dziękuję: Panu Rafałowi Ciszkowskiemu, Panu
    Zenonowi Duszczykowi, Pani Annie Jabłońskiej, Panu Januszowi Królikowi, Panu Janowi Wielgopolaninowi, Pani Małgorzacie  Paszkowskiej, Panu Adamowi Trześkowskiemu, Panu Andrzejowi Zielińskiemu, Pani Alicji Mantużyk, Panu Leszkowi Jackiewiczowi,
    Panu Krzysztofowi Białasowi bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Ofiarowania Pańskiego

W przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Podczas każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa świec. Bardzo serdecznie proszę, aby gromnice zabezpieczyć okapnikiem (by woskiem nie zniszczyć ławek). Przed Mszą będzie możliwość zakupienia gromnic i ochronek na świece. Ten dzień przeżywany jest we wspólnocie Kościoła jako Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.

Zakończenie kolędy

Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Jeśli podczas zaplanowanej wizyty duszpasterskiej zdarzyło się, że jakaś rodzina była nieobecna, proszę o kontakt po Mszy świętej w celu ustalenia wizyty na wspólną rodzinną modlitwę i błogosławieństwo domu.

Kurs przedmałżeński

W piątek 31 stycznia około godz. 18:00 w kaplicy rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapraszam narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą kilka razy w tygodniu, aby skrócić czas trwania kursu.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, w piątek – św. Jana Bosko. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W sobotę o godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od środy Msze święte odprawiane będą o godz. 17:30, a we wtorki o godz. 7:00.

Ofiary na ogrzewanie kościoła

Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na opłacenie należności za ogrzewanie.