26 NIEDZIELA ZWYKŁA 25 WRZEŚNIA 2022

Dzisiaj po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny (szczególnie na Ukrainie), prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

Składam serdeczne podziękowania drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę,:

• Mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Zaproszenie

Dzisiaj zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III na Mszę Świętą o godz. 12:15 przygotowującą do I Komunii Świętej.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspominamy św. Wincentego aPaulo, prezbitera, w środę św. Wacława męczennika, w czwartek – Rocznica poświęcenia bazyliki Katedralnej w Warszawie na Pradze, w piątek św. Hieronima prezbitera i Doktora Kościoła i w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.

I sobota miesiąca

W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

Nabożeństwa różańcowe

Od soboty rozpoczynają się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie około godz. 18:00. W październiku nie będzie we wtorki Mszy świętej rano. W każdy czwartek października będziemy modlić się o świętość naszych rodzin. Dzieci codziennie będą otrzymywały fragment układanki różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele bądź kaplicy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny.

I niedziela miesiąca

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

W przyszłą niedzielę, 2 października rozpoczniemy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszam młodzież klas VIII szkół podstawowych, I klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 17:00 a po niej spotkanie informacyjne.

Zbiórka na budowę kościoła

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w kancelarii. Moi drodzy! Czeka nas jeszcze urządzenie prezbiterium, bocznych ołtarzy i malowanie całego kościoła. W minionym tygodniu rozmawiałem z panią architekt. Plany są prawie na ukończeniu. W czasie wizyty duszpasterskiej każdej rodzinie wręczę obrazek z projektem prezbiterium i bocznych ołtarzy.

Zapowiedzi przedślubne

Kamil KSIĄŻEK, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina BARSZCZEWSKA, panna z parafii Dębe Wielkiej – zapowiedź II.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.