26 NIEDZIELA ZWYKŁA 1 PAŹDZIERNIKA 2023

Różaniec

Rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE zapraszam codziennie około godz. 1800. W październiku we wtorki nie ma Mszy świętej porannej. W każdy czwartek października modlimy się o świętość naszych rodzin. Za odmówienie jednej części Różańca w kościele bądź kaplicy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom za Wólki Mińskiej posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Pierwsza niedziela miesiąca

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.
W dzisiejszą niedzielę ofiary składane do puszek są przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny.

Dla dzieci

Dzisiaj wszystkim dzieciom, po każdej Mszy św. są rozdawane upominki w postaci książeczki. Książeczka zawiera materiały o świętych i błogosławionych naszych czasów. Następnie już w przyszłą niedzielę dzieci będą mogły odbierać naklejkę z wizerunkiem świętego, którą należy umieścić w książeczce. Zachęcam rodziców do współpracy z dziećmi.

Świętych Aniołów Stróżów

W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

Świętego Franciszka z Asyżu

W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy.

Świętej Siostry Faustyny

W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia.

I piątek i sobota miesiąca

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek godz. 17:30 Msza Święta wypominkowa za zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

W sobotę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia jest organizowana piesza i rowerowa pielgrzymka do Wielgolasu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III na Mszę Świętą o godz. 12:15 przygotowującą do I Komunii Świętej.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w kancelarii. Moi drodzy! Przypominam, że prace przygotowawcze ciągle trwają. Zakończyło się leczenie Pani Architekt. Zarówno obraz Matki Bożej Dobrej Rady jak i św. Józefa są już namalowane. Obecnie Pani przygotowuje figury i poszczególne elementy tych ołtarzy z masy żywicznej. Mam ogromną nadzieję, że w tym roku rozpoczną się konkretne prace w naszej świątyni.