26 maja – VI niedziela Wielkanocy

Dzień Matki

Dziś Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • dziękuję Panom: Michałowi Kowalczykowi, Marianowi Klimkowi, Janowi Bieńkowskiemu, Przemkowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję rodzicom dzieci, które w ubiegłą niedzielę przeżywały rocznicę I Komunii Świętej, za ofiarę dla parafii 2500 zł na budowę naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję Państwu Magdalenie Musze i Piotrowi Grzegrzółce, którzy zawarli wczoraj sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Pętla indukcyjna

W minionym tygodniu zostały zakończone prace związane z montażem pętli indukcyjnej, która jest pomocna dla osób korzystających z różnego rodzaju aparatów słuchowych. Inwestycja ta została podjęta w trosce o osoby z dysfunkcją słuch, aby miały komfort uczestnictwa we Mszach świętych i nabożeństwach.

Majówki

Kończy się maj, w którym podczas nabożeństw oddawaliśmy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej czyli około o godz. 18:00. We wtorki po Mszy świętej o godz. 7:00, czyli około 7:30. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Modlitwa za kierowców

Dziś modlimy się w intencji kierowców i po każdej Mszy świętej są poświęcane pojazdy.

XIII Piknik Parafialny

Zbliża się czas organizacji XIII Pikniku Rodzinnego, który w tym roku będzie 9 czerwca. Zapraszam w sobotę 1 czerwca na spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą zaangażować się w zorganizowanie pikniku po nabożeństwie około godz. 18:30.

Pielgrzymka

Wraz ze Szkołą nr 5 w Mińsku Mazowieckim organizujemy pielgrzymkę do Kodnia, Pratulina i Kostomłotów 6 czerwca (czwartek). Wyjazd o godz. 7:30.

W tym tygodniu w liturgii: w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, tego dnia rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, w sobotę – św. Justyna męczennika, tego dnia przypada również Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o dzieciach. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną w domach. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i procesja z racji I niedzieli miesiąca, zapraszam do udziału wszystkie grupy parafialne. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Wilanowie.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Marcin PRZYSOWA – kawaler z parafii tutejszej
i Agnieszka SERWATKA – panna z parafii św. Wojciecha w Jeruzalu – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.