26 lipca – XVII niedziela zwykła

Odpust zupełny

W przyszłą niedzielę można zyskać odpust zupełny «Porcjunkuli» za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Pańskiej, wyznania wiary, trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i wykluczenie do jakiegokolwiek grzechu.

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Przemkowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Modlitwa różańcowa

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego, a także o pogodę na czas zbliżających się żniw.

Sierpień

W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. W naszej Ojczyźnie naznaczony przelaną krwią o wolność, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na sierpień.

W tym tygodniu w liturgii: w środę – św. Marty, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego bp i Dr Kościoła, jest to także 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z racji I soboty miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z racji I niedzieli miesiąca – zapraszam do udziału wszystkie grupy parafialne.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Paweł KASKA – kawaler z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza
i Dominika Katarzyna CHODKIEWICZ – panna z parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie

Marcin JANECZEK – kawaler z parafii tutejszej
i Monika Justyna WOŹNIAK – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga
Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Trwa czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.