26 kwietnia – III niedziela wielkanocy

Wierni i maski

We Mszach świętych w naszym kościele może uczestniczyć 38 osób, zachowując powierzchnię 15m2 dla jednej osoby. Przypominamy o konieczności noszenia maski osłaniającej usta i nos podczas udziału w Eucharystii i innych nabożeństw.

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół, oraz Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętych, Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Odpust parafialny

Dziś święto naszej parafii – odpust ku czci Matki Bożej Dobrej Rady. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11:00.

Eucharystia online

Nasza parafia zapewnia w dalszym ciągu możliwość uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę o godz. 11:00 za pośrednictwem transmisji internetowej.

Modlitwa różańcowa

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego oraz o deszcz.

Majówki

W naszej polskiej tradycji w maju podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Od piątku nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych będą bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00. We wtorki nie będzie Mszy świętych rano przez miesiąc maj. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach będą otrzymywały naklejki o treści Maryjnej.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: w środę – św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i Dr Kościoła, w piątek – św. Józefa rzemieślnika, w sobotę z racji, że 3 maja wypada w niedzielę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny głównej patronki Polski – Msze święte o godz. 7:00 i 17:30. Tego dnia przypada Dzień Flagi. Dajmy świadectwo patriotyzmu, wywieszając flagi narodowe. Z racji I piątku i I soboty miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W przyszłą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. W sobotę nie odwiedzę chorych w domach z racji panującego stanu epidemii.