25 sierpnia – XXI niedziela zwykła

Mammografia

Dziś przy naszym kościele jest możliwość wykonania bezpłatnej mammografii w technologii cyfrowej dla kobiet w wieku 50 – 69 lat. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń.

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • Paniom: Barbarze Młot, Elżbiecie Wielgopolanin, Alinie Makos, Klarze Kiesner Alinie Makos za przygotowanie obiadów dla panów układających granit w naszym kościele.
  •   aństwu: Annie Żak i Kamilowi Dźwigale; Izabeli Bielak i Mateuszowi Bartnickiemu, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Prośba

Od poniedziałku będzie kontynuowane układanie granitu w naszym kościele. Proszę o pomoc w przygotowaniu obiadów, osoby które zechcą
zaoferować pomoc zapraszam do zakrystii w celu ustalenia terminu.

Dożynki

Wszyscy jesteśmy zobowiązani do dziękczynnej modlitwy za dar, jakim jest chleb powszedni. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy parafialne Dożynki – składaliśmy dziękczynienie Bogu i podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę. Dziękuję mieszkańcom: Dłużki, Karoliny, Karoliny Zdrój, Wólki Mińskiej za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych. Ten stary i wymowny zwyczaj dziękczynienia Bogu za plony jest czytelnym przykładem dla przyszłych pokoleń. W sobotę 31 sierpnia w Ostrówku o godz. 11:00 odbędą się Dożynki Diecezjalne. Bardzo proszę
o zaprezentowanie naszych pięknych wieńców dożynkowych w Ostrówku.

Początek roku szkolnego

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź w otwarciu na Boże błogosławieństwo rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy świętej spotkanie z przedstawicielami KPP w Mińsku Maz. w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

W tym tygodniu w liturgii: jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (odpust u naszych najbliższych sąsiadów w Królewcu), we wtorek – św. Moniki, w środę – św. Augustyna Bp i Dr kościoła, w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W przyszłą niedzielę przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej tragicznej wojny. Po Mszy o godz. 11:00 wystawienie i procesja z racji I niedzieli miesiąca – zapraszam do udziału wszystkie grupy parafialne. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek ofiar na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Rafał SADO – kawaler z parafii tutejszej
i Patrycja PIEKUT – panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie – zapowiedź pierwsza

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.