25 NIEDZIELA ZWYKŁA 24 WRZEŚNIA 2023

Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Msza Święta przygotowującą do I Komunii Świętej

Dzisiaj zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III na Mszę Świętą o godz. 12:15 przygotowującą do I Komunii Świętej.

Bierzmowanie

W piątek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękuję młodzieży za piękną postawę i świadectwo wiary. Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały przy tej uroczystości. Pani Janeczce za udekorowanie kościoła. Rodzicom młodzieży za wielotygodniowe zaangażowanie i pomoc. Wszystkim z całego serca: Bóg zapłać!

W tym tygodniu w liturgii

W środę wspominamy św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w czwartek św. Wacława męczennika, w piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie na Pradze i w sobotę św. Hieronima prezbitera i Doktora Kościoła.

I niedziela miesiąca

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Ofiary na Dom Świętej Siostry Faustyny

W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny.

Różaniec

Za tydzień wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie codziennie po wieczornej Mszy św. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

Upominki dla dzieci

W przyszłą niedzielę wszystkim dzieciom, na każdej Mszy św. będą rozdawane upominki w postaci książeczki. Książeczka zawiera materiały o świętych i błogosławionych naszych czasów. Następnie w każdą niedzielę dzieci będą mogły odbierać naklejkę z wizerunkiem świętego, którą należy umieścić w książeczce. Jest również temat Ewangelii z danej niedzieli. Znajduje się również informacja gdzie można znaleźć ten fragment w Piśmie świętym. Zachęcam rodziców do współpracy z dziećmi. Na zakończenie roku szkolnego dzieci, które będą miału najwięcej naklejek otrzymają nagrody.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w kancelarii. Moi drodzy! Dzwonię co kilka tygodni do pani Architekt. Prace przygotowawcze ciągle trwają. Toczą się równolegle z jej leczeniem, które ma zakończyć się pod koniec września. Zarówno obraz Matki Bożej Dobrej Rady jak i św. Józefa są już namalowane. Obecnie Pani przygotowuje figury i poszczególne elementy tych ołtarzy z masy żywicznej. Mam ogromną nadzieję, że w tym roku rozpoczną się prace tu w tej świątyni przy naszych ołtarzach.

Życzenia

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.