25 listopada – XXXIV niedziela zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata

Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. W naszej wspólnocie parafialnej jest to 11 rocznica ustanowienia parafii. Za Tydzień podczas Mszy świętej o godz. 11:00 Ks. Bp Kazimierz Romaniuk powierzy wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarami przyczyniają się do budowy naszego kościoła, Matce Bożej.

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • dziękuję bardzo serdecznie Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Od rana do południa, przy naszym kościele – Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim wystawa stanowisko promocyjno-informacyjne, dotyczące naboru do ochotniczych form służby wojskowej pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Adwent

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest on początkiem nowego Roku Kościelnego. Adwent to czas, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas adwentu. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe (od 9 do 11 grudnia) poprowadzi Ks. Tomasz Kamieński. Szczegółowy program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej.

Opłatki

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 9:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, będą do nabycia po Mszach świętych do II niedzieli adwentu, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przez budowę kościoła.

Wigilijne świece Caritas

Wigilijne świece Caritas będą do nabycia od II niedzieli adwentu: małe w cenie 5 zł, duże w cenie 15 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Bóg zapłać!

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu zostanie wystawiony kosz, do którego będzie można składać artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach Szlachetnej paczki – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym tygodniu w liturgii: w piątek – św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu również I sobota miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę podczas rekolekcji.