24 stycznia – III niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panu Andrzejowi Bazylowi i Marcinowi Wojciechowskiemu za troskę i odśnieżenie terenu przy kościele,
  • pewnej rodzinie za ofiarę 800 zł przekazaną na uregulowanie należności za wykonanie ławek dębowych w nawie bocznej naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • osobom, które zatroszczyły się i podwoziły księdza podczas błogosławieństwa domowników i domów w minionym tygodniu, dziękuję: Panu Janowi Wielgopolaninowi, Pani Annie Gomulskiej, Panu Andrzejowi Zielińskiemu, Panu Leszkowi Jackiewiczowi, Pani Agnieszce Marczak, Panu Januszowi Królikowi, Panu Wojciechowi Rogali.

Zmiana

Od środy Msze święte będą odprawiane o 17:30, z wyjątkiem wtorków. Kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy świętej wieczornej.

Porządek błogosławieństwa Rodzin i domostw:

poniedziałek 25 I od godz. 15:00 Wólka Mińska ul. Brzozowa, Wspólna, Boczna, Krótka, Prosta

Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiła się osoba, która przyjedzie po księdza na plebanię przed rozpoczęciem błogosławieństwa domów i rodzin.

Błogosławieństwo rodzin

Dobiega końca błogosławieństwo rodzin. Jeśli podczas zaplanowanej wizyty zdarzyło się, że jakaś rodzina była nieobecna, proszę o kontakt po Mszy świętej w celu ustalenia wizyty na wspólną rodzinną modlitwę i błogosławieństwo domu.

Kurs przedmałżeński

W piątek 12 lutego o godz. 19:00 w kościele rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zakończy się w sobotę 13 lutego. Kurs będzie przeprowadzony przez dwa dni, ze względów na zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego. Zapraszam narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament małżeństwa.

Niedziela Słowa Bożego

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcam do lektury Pisma Świętego w gronie rodzinnym.

Zbiórka ofiar

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w ramach solidarności z poszkodowanymi podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji, dziś jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla ofiar tego trzęsienia ziemi.

W tym tygodniu w liturgii jutro – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w wtorek – wspomnienie św. bp Tymoteusza i Tytusa, w czwartek – św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia.