24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2023

Media

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Msza dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św.

W dniu dzisiejszym zapraszam na Mszę Święta o godz. 12:15 dzieci klas IV i ich Rodziców przygotowującą do I rocznicy Komunii Świętej.

Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

Świętego Stanisława Kostki

W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

Mateusza Apostoła i Ewangelisty

W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Bierzmowanie

W piątek, 22 września będziemy gościli w naszej wspólnocie ks. bpa Jacka Grzybowskiego, który naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania. Polecajmy w naszej modlitwie zarówno ks. Biskupa jak i naszą młodzież opiece Matki Bożej Dobrej Rady, naszej patronce.

Świętego Ojca Pio

W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie. Tego dnia zapraszam ministrantów na zbiórkę na godz. 9:00.

Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III na Mszę Świętą o godz. 12:15 przygotowującą do I Komunii Świętej.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę doświadczenia bliskości i mocy Pana w naszym codziennym życiu.