24 maja – VII niedziela wielkanocy – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół, oraz Paniom: Danucie Klimek, Klarze Kiesner, Krystynie Królak i Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • Państwu Danucie i Tadeuszowi Przysowa z Dłużki za ofiarowanie dla naszej parafii kwiatów, które pięknie ozdabiają teren przy kościele. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętych. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Majówki

W naszej polskiej tradycji w maju podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe są odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00.

Msze online

W przyszłą niedzielę będzie po raz ostatni możliwość uczestniczenia we Mszy świętej o godz. 11:00 za pośrednictwem transmisji internetowej. Serdecznie zapraszam do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej.

Modlitwa różańcowa

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego oraz o deszcz.

Modlitwa za kierowców

Tradycyjnie przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych, w przyszłą niedzielę 31 maja, będziemy modlić się za kierowców i po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy.

W tym tygodniu we wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach. Zaś w liturgii wspomnienie: we wtorek – św. Filipa Neri, w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej. Trwa nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Marcin MAJSZYK – kawaler z parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim
i Aleksandra Zofia KOWALSKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Krzysztof Robert ŻAK – kawaler z parafii tutejszej
i Katarzyna DYDEK – panna z parafii św. Trójcy w Kołbieli – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.