23 stycznia – III niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • Panu Andrzejowi Bazylowi i Marcinowi Wojciechowskiemu za troskę i odśnieżenie terenu przy kościele, bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Błogosławieństwo rodzin

Dobiegło końca błogosławieństwo rodzin. Jeśli podczas zaplanowanej wizyty zdarzyło się, że jakaś rodzina była nieobecna, proszę o kontakt po Mszy świętej w celu ustalenia wizyty na wspólną rodzinną modlitwę i błogosławieństwo domu.

Niedziela Słowa Bożego

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcam do lektury Pisma Świętego w gronie rodzinnym.

Organy

W ubiegłą niedzielę byliśmy świadkami faktu, że stan techniczny naszych parafialnych organów dobiega końca. Na szczęście udało się znaleźć organy również używane, dwunastoletnie, cyfrowe organy kościelne Viscount Prestige 80, trzy manuały plus pełna klawiatura pedałowa, 67-głosowe. Instrument jest niezwykły, nowy kosztuje ponad 100.000 zł., nasz używany z trzyletnią gwarancją kosztował 29.500 zł.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: jutro – św. Franciszka Salezego bp i doktora Kościoła, we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę – św. bp Tymoteusza i Tytusa, w piątek – św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia. Informacje z numerem KRS są wyłożone przy wyjściu z Kościoła.

Pomóżmy Państwu Przysowa

Trąba z burzą śnieżną, która przeszła w poniedziałek dotkliwie zniszczyła dach na domu, zerwała dach z budynku gospodarczego, całkowicie zniszczyła samochody dostawcze i sześć tuneli, w których uprawiane były kwiaty. Kataklizm w jednej chwili zniszczył wszystko co było jedynym źródłem utrzymania dla rodziny Państwa Przysowów z Dłużki. W duchu solidarności proszę o pomoc dla poszkodowanej rodziny z naszej parafii. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane dobrowolne ofiary na pomoc dla poszkodowanej rodziny Państwa Przysowów. Bardzo serdecznie proszę o pomoc.