23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 WRZEŚNIA 2023

XIII niedziela zwykła

Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu
  • Państwu Agacie i Mariuszowi, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kwiatami naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Zbiórka na nasze Seminarium Duchowne

W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na nasze Seminarium Duchowne.

Msza i potkanie organizacyjne

Dzisiaj zapraszam wszystkich rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej na Mszę świętą o godz. 12:15. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

Zebranie mieszkańców Wólki Mińskiej

Zebranie mieszkańców Wólki Mińskiej w sprawie podziału funduszu soleckiego odbędzie się jutro, 11 września o godz. 18:30 w sali parafialnej.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.

Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

Rajd rowerowy

W najbliższą sobotę, 16 września serdecznie zapraszam całą służbę liturgiczną: lektorów, ministrantów i bielanki wraz z rodzicami na wspólny rajd rowerowy. Rajd rozpocznie się o godz. 11:00. Przejedziemy spokojną trasą do 20 km. Następnie na terenie kościoła odbędzie się wspólne ognisko.

Msza św. dla przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę (17 września) Msza Święta o godz. 12:15 dla dzieci klas IV i ich Rodziców przygotowująca do I rocznicy Komunii Świętej.

Rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę

Również w przyszłą niedzielę, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.